Před návštěvou

Pejsek by měl být v dobrém zdravotním stavu a očkován.

 Při objednávání svého miláčka sdělte prosím rasu pejska, kdy byl naposled stříhán a v jakém je nyní stavu. Je to důležité pro stanovení délky práce a ceny. Nezapomeňte se zmínit o zdravotních problémech, pokud nějaké pejsek má, (epilepsie, bolestivé výrůstky na páteři, stavy po zlomeninách, bolesti zubů, a pod.)

 Neobjednáte-li si kompletní péči s koupáním a rozčesáním, je nutné pejska před návštěvou salonu připravit doma. Chcete-li, aby střih vašeho mazlíčka byl kvalitní a ladil Vašemu oku, musí být jeho srst na stříhání dobře připravená. Měl by být důkladně vykoupaný tentýž den nebo den předem, mastná a špinavá srst se nedá stříhat.

 Pes objednaný pouze na střih, který při předávání nebude vykoupán a rozčesán, nebude moci být přijat, protože v čase, který jsme pro něj vymezili při příjímání objednávky se navíc rozčesávání nebo koupání nestihne. Takového pejska budeme muset přeobjednat na jiný termín a objednat kompletní péči s koupáním a rozčesáním, pokud sám majitel nemá možnost pejska doma sám a hlavně správně vykoupat a rozčesat, nebo ho nezvládá.

Vyjímku v koupání tvoří pejsci na trimování – jejich srst musí být nekoupaná minimálně 14 dní předem, mimo tlapky a bříško.

 V žádném případě nespojujte návštěvu salonu s velkou vycházkou, pokud jste ho právě vykoupali. Nečistoty v srsti a tlapkách jako písek, bláto, větvičky, bodláky a pod. ničí velmi drahé nástroje, čímž prodražují a prodlužují celý proces stříhání. Broušení strojků a nůžek není levná záležitost a ani výsledek práce nebývá i při velké snaze nejlepší.

 

pred navstevou salonu

 

Jak vykoupat Vašeho mazlíčka doma?

 Srst nejdříve důkladně rozčešte, vyčešte všechna zacuchaná a zplstnatělá místa popřípadě odstřihněte nůžkami. Umyjte šamponem pro psy, důkladně a do hloubky až na kůži a pečlivě opláchněte. Při umývání hlavy dejte pejskovi hlavu do mírného záklonu, dejte pozor na oči, čumák a uši, do uší použijte tampóny, zamezíte vniknutí vody do uší..

 Opatrně vysušte fénem s mírně teplým či vlažným vzduchem. Během fénování srst kartáčujte a natahujte tak, aby byla co nejrovnější, vysušení srsti fénem a rozčesání je pro kvalitní střih důležité. Necháte-li pejska jen uschnout, jeho srst bude přeležená, bude se různě kadeřit a pak nelze upravit srst v kvalitní střih. Srst, která nebude takto připravena pro střih, se musí rozčesávat a upravovat, což může prodražit službu střihu.

 

pred navstevou salonu 2

Permanent link to this article: http://www.salonpsisen.cz/pred-navstevou-salonu/